Jak oswoić bezsilność

Ostatnie czasy niejednemu z nas dały w kość – pandemia, wojna u naszych sąsiadów, krach gospodarczy postawiły wielu z nas w sytuacjach niepewności i nieprzewidywalności. A to bardzo często rodzi bezsilność i bezradność. U każdego z nas uczucia te mogą być wywoływane przez zupełnie inne bodźce, ale jednakowo bardzo chcemy się ich pozbyć. Być może i ty nie lubisz czuć się bezsilna/y. A bezradność odbiera ci sprawczość i siłę. Ale co powiedział(a)byś na to, że… jeszcze bardziej osłabia cię to, że próbujesz jej unikać? Jak przejść od bezradności do poczucia mocy i życiowej energii? Przede wszystkim – pozwolić sobie na te uczucia. Przywitać je i oswoić. Ten kurs pozwoli Ci sprawdzić, co naprawdę kryje się za bezsilnością i jak ją oswoić.

Bazą dla prezentowanych treści są założenia Systemu Wewnętrznej Rodziny (IFS) – modelu stworzonego przez Richarda Schwartza, amerykańskiego psychologa i terapeutę, wykładowcę Wydziału Psychiatrii Harvard School of Medicine.

System Wewnętrznej Rodziny (IFS, ang. Internal Family Systems) to nowatorska metoda psychoterapeutyczna, stworzona przez amerykańskiego terapeutę Richarda Schwartza, która od wielu lat cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem i uznaniem dla jej skuteczności i wszechstronności. Dla wielu osób stała się życiowym drogowskazem, codzienną praktyką kontaktu ze sobą i swoim wnętrzem oraz narzędziem do budowania zdrowych relacji z innymi.

Jednym z głównych założeń modelu IFS jest różnorodność umysłu, czyli koncepcja zakładająca, że nasza psychika składa się z różnych „części” – podosobowości (jak np. Wewnętrzny Krytyk, Kontroler, Dobra Mama, Rozgniewane Dziecko), które mogą wchodzić w interakcje między sobą. Poza częściami każdy człowiek posiada jednak także energię JA – cechująca się miłością, spokojem, ciekawością i odwagą. Energia JA jest jak słońce, nawet za chmurami zawsze tam jest, jednak nasz kontakt z nią może być utrudniony. Może to skutkować tym, że stery w psychice przejmą ekstremalne części i nasze życie będzie wtedy dalekie od harmonijnego i zrównoważonego. Poznawanie swoich części oraz dążenie do przywództwa energii JA w naszym wewnętrznym systemie jest źródłem uzdrowienia i harmonii wewnętrznej.

CO DA CI TEN KURS:
Bazę wiedzy na temat bezsilności i bezradności z perspektywy IFS
• Praktyczne wskazówki, jak radzić sobie, gdy te uczucia pojawiają się w tobie
Czas na zagłębienie się w siebie i okazanie troski swoim uczuciom

DLA KOGO?
Kurs dedykowany jest wszystkim osobom doświadczającym w swoim życiu bezsilności i bezradności oraz tym, którzy pomagają innym w radzeniu sobie z tymi uczuciami.

KOSZT 49ZŁ

KUP KURS