Miłość pełna odwagi

Nauka w temacie związków miłosnych jest dość okrutna i niejednokrotnie potwierdza, że to, z kim wchodzimy w relacje w pewien sposób powiązane jest z naszymi wcześniejszymi zranieniami. Dlatego nasze życie partnerskie bywa tak przewrotne. Trochę jak w dowcipie: Kobieta wchodzi w związek chcąc zmienić swojego mężczyznę. I w końcu – po 10, 20 czy 30 latach – udaje jej się to. I patrzy wtedy na swojego partnera i mówi: „nie jesteś tym mężczyzną, za którego wyszłam”. Być może twój związek jest bardzo burzliwy i zastanawiasz się, czemu tak często „naciskacie sobie na odcisk”? A może jest wręcz przeciwnie – twój związek jest „martwy”, a mimo wszystko tkwisz w nim. A może w ogóle trudno ci zbudować relację, bo wszystkie rozpadają się zanim się na dobre zaczną? Na wszystkie te sytuacje odpowiedzią jest miłość pełna odwagi – zaproponowana przez Richarda Schwartza w książce „To na siebie od zawsze czekasz”. Koncepcja ta nie bazuje na tym, jak zmienić drugiego człowieka, ale na przyglądaniu się własnym zranieniom. Jest to ścieżka, która toruje nam drogę do dojrzałego związku, niezależnie od tego, czy obecnie w jakimś jesteśmy, czy nie.

Kurs powstał w oparciu o model System Wewnętrznej Rodziny (IFS).

System Wewnętrznej Rodziny (IFS, ang. Internal Family Systems) to nowatorska metoda psychoterapeutyczna, stworzona przez amerykańskiego terapeutę Richarda Schwartza, która od wielu lat cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem i uznaniem dla jej skuteczności i wszechstronności. Dla wielu osób stała się życiowym drogowskazem, codzienną praktyką kontaktu ze sobą i swoim wnętrzem oraz narzędziem do budowania zdrowych relacji z innymi.

Jednym z głównych założeń modelu IFS jest różnorodność umysłu, czyli koncepcja zakładająca, że nasza psychika składa się z różnych „części” – podosobowości (jak np. Wewnętrzny Krytyk, Kontroler, Dobra Mama, Rozgniewane Dziecko), które mogą wchodzić w interakcje między sobą. Poza częściami każdy człowiek posiada jednak także energię JA – cechująca się miłością, spokojem, ciekawością i odwagą. Energia JA jest jak słońce, nawet za chmurami zawsze tam jest, jednak nasz kontakt z nią może być utrudniony. Może to skutkować tym, że stery w psychice przejmą ekstremalne części i nasze życie będzie wtedy dalekie od harmonijnego i zrównoważonego. Poznawanie swoich części oraz dążenie do przywództwa energii JA w naszym wewnętrznym systemie jest źródłem uzdrowienia i harmonii wewnętrznej.

DZIĘKI TEMU KURSOWI:

  • Dowiesz się, na czym polega miłość pełna odwagi;
  • Poznasz kroki, by wdrażać ją w swojej relacji / torować sobie drogę do bycia w relacji;
  • Będziesz mieć szansę, by zagłębić się w siebie i okazać troskę swoim częściom, które tęsknią za miłością, a może i też takim, które się jej boją.

DLA KOGO?
Webinar dedykowany jest wszystkim osobom, które tęsknią za prawdziwą bliskością i miłością z drugim człowiekiem.

KOSZT 49ZŁ

KUP KURS