Sesje terapii IFS

System Wewnętrznej Rodziny – w skrócie SWR lub IFS (od angielskiego Internal Family Systems Therapy) – to metoda terapeutyczna stworzona przez amerykańskiego terapeutę par i rodzin Richarda Schwartza.

Podstawowym założeniem tego podejścia jest to, że wszyscy ludzie posiadają zdrową i pełną zasobów esencję – JA – którą charakteryzuje spokój, cierpliwość, kreatywność, harmonia, ciekawość, pewność siebie i poczucie humoru. Poza JA wszyscy także mamy części, czyli wewnętrzne subosobowości odpowiedzialne za różne aspekty naszego życia. Niestety w toku życia na naszych częściach osadzają się ciężary (ang. burdens) w postaci trudnych emocji i/lub niesprzyjających przekonań, które utrudniają lub nawet uniemożliwiają nam dostęp do naszego JA. Zamiast spokoju, cierpliwości i harmonii nasze życie może stać się wtedy mniej lub bardziej uciążliwą szarpaniną, w której targają nami wewnętrzne konflikty. Czasem wtedy utykamy i nie możemy ruszyć dalej, a czasem robi się nam po prostu trudno i wiemy, że nie chcemy tak już dłużej i potrzebujemy zmiany.

Sesje IFS służą właśnie temu by wydostać nas z tej wewnętrznej szarpaniny, wysłuchać nasze części, dać im możliwość, by uwolniły się od swoich ciężarów – tym samym przywracając dostęp do naszego JA. Efektem takiej pracy jest wyższy poziom wewnętrznego spokoju, przywrócenie poczucia równowagi i pełni – czyli najkrócej mówiąc – powrót do życia pełnią życia.

Na własnej skórze przekonałam się o tym, że człowiek jest w stanie puścić trzymane przez dziesiątki lat obciążenia, napięcia i traumy. Moje ciało stało się lżejsze i bardziej rozluźnione, umysł spokojniejszy, a emocje są moim kompanem, a nie wrogiem.

Sesje IFS mogą pomóc tobie w:

  • dokonaniu zmian w świecie zewnętrznym – w sferze osobistej, rodzinnej, zawodowej
  • eksplorowaniu twojego wnętrza
  • uwalnianiu blokad emocjonalnych
  • odkrywaniu wrodzonego potencjału i piękna

Już nawet jedna sesja IFS może pomóc nam zmienić podejście do siebie i świata, jednak zazwyczaj jest to proces.

  • Sesja trwa 60 minut.
  • Może ono odbyć się online lub stacjonarnie w Poznaniu. Miejsce spotkań to: ul. Polna 31/1.
  • Aby umówić się na takie spotkanie – skontaktuj się ze mną.