Jak być sobą będąc mamą?

Dla wszystkich mam, które chcą wyzwolić się ze szponów poczucia winy i odzyskać lekkość macierzyństwa.

Wyrusz w podróż, która odmieni twoje rodzicielstwo.

Wierzysz, że aby być dobrą mamą musisz spełniać określone warunki?

I często masz poczucie, że ich nie spełniasz – że nie jesteś wystarczająco empatyczna, łagodna czy emocjonalnie dostępna dla swojego dziecka?

A ilekroć nakrzyczysz na dziecko lub zrobisz coś innego, z czego nie jesteś dumna, to targają tobą wyrzuty sumienia?

Boisz się, że twoje dziecko poczuje się zranione przez twoje działania, więc na każdym kroku starasz się być uważna i zaangażowana?

Zmęczenie i przebodźcowanie to twój chleb powszedni życia rodzinnego, a czas dla siebie masz na przykład tylko kiedy dzieci już zasną?

Jeśli odnajdujesz się w powyższym opisie to 👇

Po pierwsze pamiętaj, że nie jesteś sama – bardzo wiele mam, z którymi pracuję przeżywa swoje macierzyństwo bardzo podobnie.

Po drugie wiedz, że ja też to znam – kiedy moje dzieci były mniejsze (dziś mają 9 i 6lat) to było mi bardzo trudno uwierzyć, że jestem dla nich dobrą mamą, szczególnie kiedy bywałam: zmęczona, zrzędliwa i opryskliwa.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz w tym tkwić!

Przedstawiam Ci proces, dzięki któremu:

Zrozumiesz, że bycie dobrą mamą nie jest zależne od tego, czy spełniasz jakieś określone warunki

Głęboko poczujesz, że nie ma nic dobrego w zmuszaniu się do bycia łagodną i spokojną, gdy wewnętrznie kipi w tobie złość

Nauczysz się, co wtedy robić, aby otoczyć zrozumieniem nie tylko dziecko, ale także rozemocjonowaną siebie

Poznasz różnicę między tym, czego naprawdę potrzebują twoje dzieci, a tym w co dotychczas wierzyłaś, że jest im potrzebne

Przestaniesz bać się swojej autentyczności, bo przekonasz się, że to nie ona jest krzywdząca dla twojego dziecka

Odzyskasz lekkość i swobodę w swoim życiu rodzinnym, a między tobą a dzieckiem pojawi się więcej współpracy i przepływu

Kiedy próbujesz na siłę być bardziej: łagodna, empatyczna, emocjonalnie dostępna, ponieważ wierzysz, że właśnie tego potrzebuje Twoje dziecko – skupiasz się głównie na potrzebach dziecka. Ignorujesz wtedy własne zmęczenie i tłumisz irytację, czyli innymi słowy odkładasz siebie na półkę. Jednak twoje zmęczenie i irytacja nie są twoimi wrogami, tylko sygnałami o przekroczonych granicach. Nie odczytując tych sygnałów, bagatelizujesz własne potrzeby. Wydaje ci się, że skupiasz się w ten sposób na potrzebach swojego dziecka dając mu łagodną i spokojną mamę. Tymczasem ono dostaje mamę wyczerpaną, często bezsilną, wewnętrznie niespełnioną i nielubiącą siebie. A potem zastanawiasz się, czemu ono z tobą nie współpracuje, czemu wszystko musisz powtarzać setki razy i czemu w waszym domu tak często panuje napięta atmosfera.

Jeśli więc chcesz:

👉 dać swojemu dziecku to, czego potrzebuje
👉 zmniejszyć napięcie, które pojawia się w waszym domu porankami i wieczorami
👉 odzyskać lekkość i swobodę w macierzyństwie

to nie zwlekaj!

Każdy tydzień, który spędzasz w starych schematach nie służy ani tobie, ani twojemu dziecku.

Co piszą inne mamy o współpracy ze mną


Nazywam się Agnieszka Koluch. Jestem certyfikowaną trenerką Familylab (organizacji niosącej w świat podejście Jespera Juula) i od 8 lat pomagam rodzicom w budowaniu bezpiecznych więzi ze swoimi dziećmi. W swojej pracy czerpię także z Systemu Wewnętrznej Rodziny (IFS) oraz Porozumienia bez Przemocy (NVC).

Jestem mamą 9-latka i 6-latki. Dziś macierzyństwo jest dla mnie lekkie i przyjemne, ale nie zawsze tak było.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat moich kwalifikacji kliknij w przycisk:

Po urodzeniu pierwszego dziecka nie potrafiłam zaufać głosom we mnie – było ich dużo, bywały sprzeczne ze sobą. Szarpałam się ze sobą kilka lat, na początku szukając głównie przepisu na udane rodzicielstwo. Myślałam, że będę dobrą mamą, jeśli znajdę sposoby na to, by zmniejszyć ilość dramatów w naszej rodzinie. Albo kiedy będę potrafiła zapewniać dzieciom spokój i szczęście. Potem zrozumiałam, że udane rodzicielstwo w dużo mniejszym stopniu zależy od tego, jak radzę sobie z dziećmi, a w dużo większym – jak radzę sobie ze sobąAle to nadal nie było sedno moich poszukiwań. Ponieważ próbując dobrze sobie radzić ze sobą – nadal próbowałam wkładać siebie w jakieś ramy. Nadal to ja się do czegoś wpasowywałam.

Dopiero wyjście poza próby narzucenia na siebie ram pozwoliło mi na dotarcie do sedna macierzyństwa: do kochania siebie w każdej mojej odsłonie, nawet tej zrzędliwej i odpychającej. Zrozumiałam, że pokazywanie takiej twarzy nie jest wcale krzywdzące dla moich dzieci, natomiast jest bardzo raniące dla mnie samej oraz długofalowo wcale nie daje dobrego przykładu moim dzieciom. Ponieważ one obserwując mnie taką uczą się, że aby być OK to trzeba być jakimś – a ja przecież chciałam wyposażyć ich w zupełnie inne przekonania, chciałam by wierzyły, że są OK takie, jakie są... Dopiero wtedy stało się dla mnie jasne, że nie dam dzieciom czegoś, czego nie ma we mnie. Zdecydowałam się więc przerwać niesłużące schematy w sobie.

To wymagało ode mnie konfrontacji z własnymi emocjami – zmęczeniem, bezsilnością, złością i nie zawsze było to proste, ale dziś wiem, że było to niezbędne, abym dotarła tu gdzie jestem, czyli do miejsca, w którym macierzyństwo jest dla mnie przyjemne i lekkie. To oczywiście nie oznacza, że każdy dzień jest w naszej rodzinie oazą spokoju! Zdarzają się oczywiście kłótnie i niesnaski, ale znikają tak samo szybko, jak się pojawiają. Mną nie targają już wyrzuty sumienia. Lubię siebie i podobnie mają moje dzieci.

Jeśli i ty chcesz być w takim miejscu to zapraszam Cię dziś do wspólnej podróży.

Co mnie wyróżnia?

Mówię o macierzyństwie bez ściemy

Wiem, że nie dla wszystkich mam rodzicielstwo jest proste i intuicyjne, nie przypomina też w niczym zdjęć z insta. Wiem, że są mamy, które macierzyństwa żałują i przy mnie możesz powiedzieć o tym głośno, a ja pokażę Ci, jak mimo tego możesz być wystarczająco dobrą mamą dla swoich dzieci. Ze mną porozmawiasz o wszelkich blaskach rodzicielstwa szczerze i otwarcie.

Szukam złotego środka

W nowoczesnych trendach, powstających w kontrze do wychowania autorytarnego pojawia się tendencja do stawiania w centrum potrzeb dziecka i odkładania na półkę potrzeb dorosłych. Jestem jak najbardziej za chronieniem godności i podmiotowości dzieci, natomiast potrzeby matek uważam za równorzędne. Gdy odzywają się w nas przeszłe zranienia bardzo łatwo jest zatracić ten balans, nawet jeśli deklaratywnie chcemy go zachowywać. Potrafię zauważyć, kiedy niechybnie przechylamy się na którąś ze stroną i wiem, jak przywrócić równowagę.

Postrzegam rodzinę jako system

Rozumiem, jaki wpływ na dzieci ma postawa prezentowana przez dorosłych. Nie skupiam się na objawach dzieci, a raczej wspieram dorosłych w obejmowaniu roli przywódcy pełnego miłości. Nie dam ci wskazówek na to, jak sprawić, żeby dziecko jadło ci z ręki, bo moim zdaniem zupełnie nie o to chodzi w rodzicielstwie, ale powiem ci, jaka dynamika rodzinna jest najbardziej wspierająca.

Ponadto nie będę dodawać tobie kolejnych punktów do listy, jaką mamą powinnaś być - zamiast tego chcę ci pokazać, które z nich możesz odjąć po to by zbudować lepszą relację ze sobą i ze swoim dzieckiem.

Jeśli zdecydujesz się na podróż ze mną to poprowadzę cię przez takie kroki:

 Rozpoznanie ukrytych przekonań: Co ukształtowało twoje macierzyństwo? Jakie doświadczenia, wskazówki od innych mam, przeczytane książki? W co uwierzyłaś, że jaka musisz być, aby być dobrą mamą?

Zauważenie obaw: O co się boisz, że się wydarzy, jeśli nie będziesz taką mamą, jaką mówisz sobie, że musisz być?

Spojrzenie w oczy prawdzie: Czego tak naprawdę potrzebuje twoje dziecko vs. to, co wydaje się, że ono potrzebuje?

Nowe schematy: Czego najbardziej potrzebujesz teraz dla siebie? O czym zapomniałaś, co zgubiłaś po drodze?

Umocnienie się w nowym: Jak możesz wspierać w sobie nową wizję siebie?

To wszystko czeka na Ciebie na wyjeździe rozwojowym Jak być sobą będąc mamą - twoja droga do autentyczności w rodzicielstwie

19-21/04/2024

Zwierzewo k.Ostródy, województwo warmińsko - mazurskieCo będziemy robić?

🌳 Zasiadać w kręgu macierzyńskich opowieści – gdzie będziesz mogła opowiedzieć jakie to jest dla Ciebie doświadczać rodzicielstwa i zostaniesz z tym przyjęta i zobaczona w przestrzeni bez oceniania czy mówienia ci co masz z tym zrobić

🌳Praktykować różne formy kontaktu ze sobą – od rozmów ze sobą do wyrażania artystycznego

🌳Odkrywać swoje części Matczyne – które prawdopodobnie działają na wysokich obrotach i być może potrzebują zauważenia, docenienia, a może i zaufania, że mogą trochę zwolnić

🌳Zauważać i dawać przestrzeń swoim częściom, które w wyniku rodzicielstwa zostały zepchnięte na bok, na dalszy plan

🌳Otulać czułością swoje Dziecięce Części – które być może zostały wywołane przez pojawienie się na tym świecie twoich dzieci

🌳Łączyć się z swoim rdzeniem – wewnętrzną siłą i intuicją – by poprzez niego odnaleźć swoją drogę do autentyczności w rodzicielstwie

To wszystko w kameralnym gronie - maksymalnie 8 kobiet - i w otoczeniu przepięknej, mazurskiej przyrody.

Ten wyjazd jest dla Ciebie, jeśli:

  • Marzysz o lekkości w rodzicielstwie
  • Pragniesz postawić na pierwszym miejscu relację ze sobą
  • Jesteś gotowa na odkrycie i sięganie po to, co dla ciebie ważne

Ten wyjazd nie jest dla Ciebie, jeśli:

  • W rodzicielstwie najważniejsze jest dla ciebie posłuszeństwo dzieci
  • Chcesz nadal uciekać od swoich emocji
  • Macierzyństwo już jest dla ciebie źródłem lekkości

Opinia uczestniczki poprzedniej edycji wyjazdu:

Weekend rozwojowy dla mam: Jak być sobą będąc mamą? Twoja droga do autentyczności w rodzicielstwie.

Zaczynamy w piątek 19/04/2024 o godz.17:00
Kończymy w niedzielę 21/04/2024 o godz.15:00

Miejsce: Dom Relaksacyjny Agrosfera, Zwierzewo k.Ostródy

Udział obejmuje:

Nocleg w wybranej opcji piątek - niedziela
+
Pełne wyżywienie wegetariańskie od kolacji
w piątek do obiadu w niedzielę

Program warsztatowy:
🟡 kręgi macierzyńskich opowieści
🟡 mini-wykłady bazujące na IFS
🟡 ćwiczenia w parach, grupach i indywidualne
🟡 świętowanie przy ognisku
To wszystko z moim wsparciem dla Was.

To nie wszystko!

Każda uczestniczka wyjazdu dodatkowo otrzymuje:

BONUS 1: Konsultacja indywidualna online

Aby wzmocnić to co wypracujesz dla siebie na wyjeździe zapraszam Cię na indywidualną pracę ze mną do wykorzystania do końca maja 2024

BONUS 2: Webinar Jak być sobą będąc mamą?

Posłuchaj o tym, dlaczego twoja autentyczność jest tak ważna dla Ciebie i Twojego dziecka

BONUS 3: Kurs online Jak oswoić bezsilność?

Dowiedz się, jak oswoić swoją bezsilność, zamiast udawać że jej nie ma, aż do czasu, gdy cię zalewa...

Twoja inwestycja w siebie

Pobyt w ośrodku relaksacyjnym
Wyżywienie
Program warsztatowy
+
BONUS 1: Konsultacja indywidualna
BONUS 2: Webinar
BONUS 3: Kurs online

1190zł

Nocleg w pokoju czterosoobowym ze wspólną łązienką

Pobyt w ośrodku relaksacyjnym
Wyżywienie
Program warsztatowy
+
BONUS 1: Konsultacja indywidualna
BONUS 2: Webinar
BONUS 3: Kurs online

1290zł

Nocleg w pokoju dwuosobowym ze wspólną łazienką

Pobyt w ośrodku relaksacyjnym
Wyżywienie
Program warsztatowy
+
BONUS 1: Konsultacja indywidualna
BONUS 2: Webinar
BONUS 3: Kurs online

1390zł

Nocleg w pokoju jednoosobowym z własną łazienką

Pobyt w ośrodku relaksacyjnym
Wyżywienie
Program warsztatowy
+
BONUS 1: Konsultacja indywidualna
BONUS 2: Webinar
BONUS 3: Kurs online

300zł

Wpłacam zaliczkę - reszta płatna max. do 14/04/2024

Jeśli twoje macierzyństwo wygląda dziś tak, że:

😢 starasz się z całych sił opiekować dziecięce emocje i potrzeby, jednak mimo to

😢najczęściej jesteś rodzicielstwem zmęczona

😢 odczuwasz sporo irytacji i bezradności

😢 każdego dnia tęsknisz za współpracą między tobą a dzieckiem

😢nie jesteś zadowolona z tego, jaką mamą jesteś

😢 targają tobą wyrzuty sumienia

to wiedz, że nie musi tak być nadal!

Pamiętaj jednak, że twoja lekkość i radość w rodzicielstwie w dużo mniejszym stopniu zależy od tego:
ile metod i strategii wychowawczych znasz i stosujesz
jak dużą masz wiedzę na temat rozwoju dzieci
jakie techniki uspokajania siebie znasz i stosujesz

Nie potrzebujesz kolejnych informacji na temat empatycznej komunikacji czy rozwoju emocjonalnego dziecka.

Dużo bardziej potrzebujesz:
❤️ pozwolić sobie na bycie sobą w codzienności
❤️ zaakceptować samą siebie w różnych swoich odsłonach
❤️ zaufania i miłości do siebie.

Do tego wszystkiego możesz zbliżyć się podczas tej przepięknej podróży.

Nie zwlekaj - zapisać się można do wyczerpania 8 miejsc.

Będę tam z Tobą przez cały czas towarzysząc ci, prowadząc cię i wspierając.

Podaruj samej sobie tę niezwykłą podróż.

Jeśli bardzo chcesz jechać, jednak masz jakieś pytania, czy wątpliwości to napisz do mnie lub umów się ze mną na rozmowę telefoniczną.

Twoja inwestycja w siebie

Pobyt w ośrodku relaksacyjnym
Wyżywienie
Program warsztatowy
+
BONUS 1: Konsultacja indywidualna
BONUS 2: Webinar
BONUS 3: Kurs online

1190zł

Nocleg w pokoju czterosoobowym ze wspólną łązienką

Pobyt w ośrodku relaksacyjnym
Wyżywienie
Program warsztatowy
+
BONUS 1: Konsultacja indywidualna
BONUS 2: Webinar
BONUS 3: Kurs online

1290zł

Nocleg w pokoju dwuosobowym ze wspólną łazienką

Pobyt w ośrodku relaksacyjnym
Wyżywienie
Program warsztatowy
+
BONUS 1: Konsultacja indywidualna
BONUS 2: Webinar
BONUS 3: Kurs online

1390zł

Nocleg w pokoju jednoosobowym z własną łazienką

Pobyt w ośrodku relaksacyjnym
Wyżywienie
Program warsztatowy
+
BONUS 1: Konsultacja indywidualna
BONUS 2: Webinar
BONUS 3: Kurs online

300zł

Wpłacam zaliczkę - reszta płatna max. do 14/04/2024

Co się stanie kiedy zakupię udział w wyjeździe?

Po dokonaniu rezerwacji - niezależnie od tego, czy opłacisz wyjazd jednorazowo czy wpłacisz zaliczkę - otrzymasz maila potwierdzającego Twój zakup.

W ciągu 48h skontaktuję się z tobą:

W przypadku wpłaty zaliczki aby wybrać opcję noclegu oraz ustalić datę wpłaty przez Ciebie reszty kwoty (max. do 14/04/2024).

W przypadku opłaty całości - przesyłając tobie dane do webinaru i kursu online.


Przed wyjazdem otrzymasz ode mnie dodatkowo maila z informacjami logistycznymi na temat wyjazdu.


Jeśli masz jakiekolwiek pytania, pisz do mnie na adres: agnieszkakoluch@gmail.com

Czy na wyjazd można pojechać z maluszkiem?

Nie. Jest to wyjazd dla mam bez dzieci. Jeśli masz maluszka, który nie jest jeszcze gotowy na rozstanie z tobą, to musisz poczekać aż podrośnie, żeby wziąć udział w wyjeździe.

Kiedy otrzymam dostęp do bonusowych nagrań?

Jeśli wybierzesz opcję płatności jednorazowej - rezerwacji całego pobytu od razu - to otrzymasz dostęp do nagrań w ciągu 48h od zakupu.

Jeśli wybierzesz opcję wpłaty zaliczki, to dostęp do nagrań otrzymasz wpłacając resztę kwoty.

Kiedy i jak mogę umówić się na konsultację indywidualną?

W ciągu 3 dni od zakończenia wyjazdu dostaniesz ode mnie maila z terminami do wyboru. Konsultacja odbędzie się w ciągu miesiąca po wyjeździe.

Czy dojazd do ośrodka jest wliczony w cenę?

Nie. Każda uczestniczka dojeżdża na miejsce we własnym zakresie.

Jeśli będziesz podróżowała komunikacją, najbliższa stacja PKP znajduje się w Ostródzie. Napisz do mnie w takim przypadku - mogę Cię stamtąd odebrać.

Gdzie się spotykamy?

Weekend rozwojowy odbywa się w Domu Relaksacyjnym Agrosfera w Zwierzewie, koło Ostródy.

Dokładny adres to Zwierzewo 45B.

Więcej informacji o ośrodku znajdziesz na stronie:

https://www.facebook.com/agrosferamazury/

Czy otrzymam fakturę za zakup?

Tak, możesz to zgłosić dokonując zakupu w sekcji Uwagi.

Możesz także poprosić o fakturę w ciągu 3 dni od zakupu, pisząc do mnie maila na adres agnieszkakoluch@gmail.com

Jeśli nie znalazłaś tu odpowiedzi na swoje pytanie - napisz do mnie na agnieszkakoluch@gmail.com

Copyright 2024 | Polityka prywatności | Regulamin sklepu