Wzmocnij siebie i swoją rodzinę – cykl 3 spotkań w Poznaniu

Wszystkich spragnionych spotkań na żywo zapraszam na majowo-czerwcowy cykl 3 spotkań w duchu Familylab, czyli Jespera Juula: WZMOCNIJ SIEBIE I SWOJĄ RODZINĘ

Przyjrzymy się 3 tematom:

1 – 18/05/2022 godz.17:45 – 19:45 – Jak poczuć, że jesteś wartościowa/y – czyli o tym, jak rozwijać zdrowe poczucie wartości i wspierać w tym dzieci?

Omówię podczas niego różnicę między poczuciem własnej wartości a pewnością siebie. Porozmawiamy o tym, jak to pierwsze możemy rozwijać u siebie, jeśli nasze dotychczasowe doświadczenia ukształtowały w nas raczej przeciwne przekonanie i czujemy się wciąż niewystarczająco dobrzy (w rodzicielstwie, w pracy, w związku). Opowiem też, jak najlepiej wspierać dzieci w tym temacie, aby nie przekraczać granicy, w której wszystko kręci się wokół nich, a jednocześnie by nie popadać w drugą skrajność, czyli totalne nie-widzenie dziecka.

Dowiesz się:

– czym jest zdrowe poczucie własnej wartości

– czym różni się od pewności siebie

– jak je pielęgnować każdego dnia w swoim życiu

– jak wspierać dziecko w rozwoju poczucia wartości

2 – 26/05/2022 godz.17:45 – 19:45 – Jak odmówić dziecku bajki, czyli o tym, jak mówić „nie” z czystym sumieniem?

Jest to spotkanie wokół tematu mówienia „nie” oraz odbierania „nie”, które mówią do nas nasze dzieci, partnerzy i inne osoby. Porozmawiamy o naszych granicach i o tym, jak powszechnie w naszej kulturze zrzucamy odpowiedzialność za dbanie o nie – na drugą stronę. Chciałabym, aby każdy uczestnik tego spotkania, mógł po wyjściu z niego powiedzieć swojemu dziecku „nie” zawsze wtedy, kiedy tak poczuje – i co najważniejsze – aby potrafił zrobić to bez wyrzutów sumienia. Czy będzie chodziło o kolejną bajkę, kolejnego loda, czy zabawę z dzieckiem. Przybliżę też uczestnikom zagadnienie przyjmowania „nie” drugiej strony, tak by w takich sytuacjach umieć zadbać o siebie.

Dowiesz się:

– w jaki sposób nasze granice łączą się z mówieniem „nie”

– co może nas wspierać w odmawianiu innym i minimalizowaniu naszych wyrzutów sumienia

– jak możemy łatwiej „przełknąć” gdy ktoś nam odmawia

– dlaczego tak ważne jest dbanie o siebie

– co możesz zrobić, aby zbliżać się do równowagi między troską o innych a troską o siebie

3 – 1/06/2022 godz.17:45 – 19:45 – Być razem, czyli jak będąc rodzicami pozostać parą?

W bajkach moment zawarcia małżeństwa jest często tym, kiedy opowieść jest urywana i to najczęściej słowami: „i żyli długo i szczęśliwie”. W życiu bywa wręcz przeciwnie. Często dopiero po latach zaczynamy konfrontować się z tym, co trudne i niewygodne. A już na pewno wtedy, kiedy w związku pojawiają się dzieci. To spotkanie jest więc dalszym ciągiem wielu bajek, opowieścią o etapach związku i tym, co w małżeństwie / relacji partnerskiej zmienia pojawienie się dzieci. Porozmawiamy o tym, jak dbać o związek, gdy jest w nim już potomostwo – szczególnie w sytuacjach konfliktowych, np. gdy dwoje rodziców ma inny pomysł na wychowanie, czy też co robić w trakcie konfliktów na zupełnie inne tematy niż rodzicielstwo. Przybliżę uczestnikom jak to co dzieje się między rodzicami wpływa na całą rodzinę i jakie postępowanie wspiera cały system rodzinny.

Jesper Juul (i nie tylko on) mówi, że związek to pierwsze dziecko w rodzinie i konsekwencje niedbania o ten pierwszy byt mogą być druzgoczące dla wszystkich. Niezależnie od tego w jakim miejscu jesteś – czy na początku drogi i chcesz nauczyć się na błędach tych, którzy już je popełnili, czy może niektóre sprawy zaczęły się sypać, a może nawet nie jesteś już w partnerskiej relacji z drugim rodzicem swoich dzieci – przyjdź i zainspiruj się – jak być razem, ale też jak być sobą i pozwolić drugiej osobie na to, by była sobą.

Dowiesz się:

– jakie są etapy związku i jakie mogą być konsekwencje pojawienia się dzieci w zależności od etapu pary

– jak dbać o związek i rodzinę w sytuacjach konfliktowych

– co zrobić, jeśli rodzice mają inny pomysł na wychowanie dzieci

– jaki wpływ ma to jaką parę tworzysz z drugim rodzicem dziecka na całą rodzinę

KIEDY

18/05/2022 godz.17:45 – 19:45 – Jak poczuć, że jesteś wartościowa/y – czyli o tym, jak rozwijać zdrowe poczucie wartości i wspierać w tym dzieci?

26/05/2022 godz.17:45 – 19:45 – Jak odmówić dziecku bajki, czyli o tym, jak mówić „nie” z czystym sumieniem?

1/06/2022 godz.17:45 – 19:45 – Być razem, czyli jak będąc rodzicami pozostać parą?

GDZIE

Studio Jogi YAM w Poznaniu przy ul. Kochanowskiego 4

INWESTYCJA

180ZŁ – CYKL 3 SPOTKAŃ

70ZŁ – 1 SPOTKANIE

PROWADZĄCA

Agnieszka Koluch-Horbowicz

KUP BILETY